גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
http://cartis.israelshow.co.il/
הצגות

תיאטרון באר-שבע - בימינו לא יוצאים לדו קרב

ארכיון תאריך: 29 נובמבר 2018

משך: שעה ו-40 דקות

עיבוד בימתי ל"תריסר רוסי", ספרו של הסופר הרוסי הגדול ולדימיר נבוקוב
מאת שחר פנקס
בימוי: שיר גולדברג
 
עיבוד משעשע ונוגע ללב לשלושה סיפורים קצרים המתארים את חייהם של מהגרים רוסים בעיר ברלין, בשנות ה-30 של המאה הקודמת. אנטון פטרוביץ' שב יום אחד מנסיעת עבודה מחוץ לעיר ומוצא בביתו את חברו הטוב, ברג, מתלבש בחדר השינה, בזמן שאשתו, אילקה, מתקלחת ושרה בחדר האמבטיה. בסיוע חבריו רומאנטובסקי וטומאק הוא מזמין את האדון ברג לדו-קרב. אליאונורה, מתעוררת ערב אחד משנתה ומגלה כי פילגראם בעלה מתכוון לעזוב אותה ואת בנם, קארל, ולצאת למסע ארוך בעקבות פרפרים אדומי עין, שקופים למחצה. גוסטב, האחראי על איסוף שכר הדירה בשכונה, נתפס גונב ומפוטר מעבודתו. הלחץ הכלכלי מביא אותו להתעמר בשכניו לבניין רומאנטובסקי, ואחיו טומאק, ואף מעיב על תכניותיו להתחתן עם אנה, מורה בבית ספר יסודי, החולמת להתרחק מהשכונה ולנסוע לפריז. הסיפורים נשזרים זה בזה ומתפרשׂ ים על פני שבוע אחד, שבמהלכו מנסות הדמויות, כל אחת בדרכה, לשנות את מצבה ואת חייה. הכמיהה ל"עולם אחר", ל"חיים אחרים", מביאה את הדמויות למעשים קיצוניים ומפתיעים, שלאחריהם לא יהיו עוד חייהם כשהיו.
"תעזוב את השחמט, היינריך, יש פה עסק רציני. אני עומד לצאת לדו-קרב. אני רוצה להרוג איש אחד. השם שלו ברג, נדמה לי שפגשת אותו אצלי. לא אגיד את הסיבה.”
 בהשתתפות:
רון ביטרמן, עלאא דקה/ ניצן רוטשילד, אלירן הרוש, מיכל וינברג, זוהר מידן, אדוה עדני, דוד קיגלר, מולי שולמן, זהר שטראוס, ים אבני/מיכאל פרנק.
 רון ביטרמן:  רומאנטובסקי
עלאא דקה/ ניצן רוטשילד:  טומאק
אלירן הרוש:  גוסטב
מיכל וינברג:  אילקה/מקהלה
זוהר מידן:  אנה
אדוה עדני:  אליאונורה
דוד קיגלר: פילגראם
מולי שולמן: אנטון
זהר שטראוס:  מר ברג
ים אבני/מיכאל פרנק:  קארל

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter