גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-22:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 9:00-21:00
http://cartis.israelshow.co.il/
הצגות

אפר ואבק - מופע מחווה לאלבום המיתולוגי

ארכיון תאריך: 7 אפריל 2018 - 16 אפריל 2018

משך: שעה

אפר ואבק – מופע מחווה לאלבום המיתולוגי. אפר ואבק, ערב ייחודי העוסק בזיכרון השואה דרך עיניהם של שלושה דורות, המבוסס על אלבום המופת של יהודה פוליקר ויעקב גלעד. במסגרת המופע המיוחד יבוצעו שירי האלבום בידי אנסמבל של שחקנים – זמרים ובליווי נגנים.
הערב ינוע דרך הפסקול האגדי של פוליקר, דרך תמונות ויזואליות וייתן הצצה לסיפורה של אישה אחת – שהוא בעצם סיפורו של עם שלם- שלנו, וייגע בסיפורם של שלושה דורות: בני דור השואה אשר עברו על גופם את הזוועות,  בני הדור השני - בניהם ובנותיהם של ניצולי השואה, שנולדו לאחר השואה ואף שלא חוו על בשרם את מוראות השואה, הרי השפעת הטראומה שעברו הוריהם ניכרת גם בהם, ובני הדור השלישי אשר נושאים את הזיכרון והעדות מתוך הכרות - והם הדור האחרון שהכיר ויזכור את האנשים מאחורי הסיפורים.
אֵ פֶ ר ואבק, שיצא לאור לפני שלושים וחמש שנים, היה פרי שיתוף פעולה בין הזמר והמלחין יהודה פוליקר, ליעקב גלעד, אשר הפיק וכתב את מרבית השירים באלבום. פוליקר וגלעד שילבו בו שנים עשר שירים הנוגעים בחייהם כבני הדור השני לשואה, שגדלו בישראל בצל הטראומה שחוו הוריהם. על אף הנושא הכאוב והמוזיקה הניסיונית, הצליח האלבום באופן מפתיע ונחשב עד היום לאחד מאלבומי הרוק המצליחים והמוערכים בישראל ואף לאלבום העברי החשוב ביותר בעיני רבים.
בימוי ועריכה: אבישי בן גל
עיבודים וניהול מוזיקלי: אפי שושני
וידאו ארט: ז'ראר אלון
כוריאוגרפיה: לירון ויגדור
עיצוב תאורה: יניר ליברמן
עיצוב תלבושות: אנדריאנה לובינה
ניהול הפקה: אופיר וסטמן
משתתפים: אבירם אביטן, אביתר בר דוד, עדי הררי, שיר זלינגר, אביב זלישנסקי, טירל יגוני, אוהד יהודאי, יפעת כהן, דנה מאירוביץ, בר פלד.
נגנים: יוגב כהן, אילן צמיר, גילי רוזנברג, אפי שושני

מערכת Orphusגילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter